Australian Open
17

Raonić počistio favorizovanog Zvereva, nemoćni Nijemac lomio reket

Miloš Raonić
Kanadski teniser Miloš Raonić (17. ATP) plasirao se u četvrtfinale Australian Opena nakon što je pobijedio Nijemca Alexandera Zvereva (4. ATP) rezultatom 3:0, po setovima 6:1, 6:1, 7:6.

Raonić je zasluženo savladao Nijemca za 122 minuta igre i u borbi za polufinale čekat će pobjednika meča između hrvatskog tenisera Borne Ćorića i Francuza Lucasa Pouillea.

Osvajač završnog Mastersa iz prošle godine nije bio na svom nivou u prva dva seta u kojim je osvojio samo dva gema.

Raonić je u potpunosti kontrolisao igru, a velika nervoza Zvereva rezultirala je nesvakidašnjim razbijanjem reketa po završetku drugog seta.

Nijemac se tada razdrmao, u trećem setu uhvatio priključak, ali je visok nivo sve vrijeme održavao Raonić te je stigao do dvije meč lopte.

Zverev je uspio spasiti obje, set je odveden u tie-break, ali je ipak Raonić, i pored toga što je gubio 4:2, uspio doći do velike pobjede.