Jubilarni trijumf
200

Rafael Nadal deseti put osvojio Masters u Monte Carlu

Rafael Nadal je pomeo Alberta Ramosa u finalu Mastersa u Monte Carlu rezultatom 2:0 u setovima i na taj način došao do jubilarne desete titule u Monacu.

U prvom setu Ramos je osvojio samo svoj prvi servis-gem nakon što je spasio tri break-lopte za 1:1, a onda je Rafa ubacio u brzinu više, napravio dva brza breaka i riješio prvi set u svoju korist rezultatom 6:1 nakon samo 31 minutu igre.

U drugom setu Ramos je pružio malo bolji otpor. Rafa je do breaka došao tek u petom gemu, a potom je i u devetom iskoristio treću meč-loptu za 6:3. Drugi set trajao je 46 minuta.

Ovom pobjedom Rafa će se popeti sa sedmog na peto mjesto na sutrašnjoj ATP listi, dok će Ramos ostvariti najbolji ranking karijere - od ponedjeljka će biti na 19. mjestu.

Nadal je Masters u Monte Carlu osvajao osam puta zaredom od 2005. do 2012. godine, a potom su njegov niz prekinuli Novak Đoković (2013. i 2015.) i Stan Wawrinka (2014.).

Nadal je slavio prošle godine, a ove je odbranio titulu izgubivši samo jedan set na turniru.

Ovo je Nadalu bio i 50. osvojeni turnir na šljaci u karijeri, te 70. ukupno.