Pad lidera
22

Querrey razočarao Britance i izbacio Murrayja u četvrtfinalu Wimbledona

Prvi teniser svijeta i branilac naslova Wimbledona Andy Murray ispao je u četvrtfinalu ovog takmičenja nakon što je poražen od američkog tenisera Sama Querreyja.

Querrey je slavio sa 3:2 u setovima (3:6, 6:4, 6:7 /4:7/, 6:1, 6:1) nakon skoro tri sata igre i tako drugu godinu uzastopno izbacio najboljeg tenisera svijeta, jer je prošle godine u 3. kolu Wimbledona savladao Novaka Đokovića koji je u tom trenutku bio prvi na ATP rang-listi.

Amerikanac je trenutno 28. teniser svijeta i njegova pobjeda je veliko iznenađenje na ovom turniru.

Meč je krenuo prema očekivanjima. Murrayju je pripao prvi set, ali je Querrey uspio izjednačiti na 1:1. Potom je Murray bio uspješniji u tie-breaku trećeg seta, a onda je imao servis u četvrtom setu.

Ipak, tada su uslijedile tri break lopte fantastičnog Amerikanca koji je izjednačio na 2:2 u setovima i imao servis u presudnom setu koji je također upisao u svoju korist ubjedljivim rezultatom 6:1.

Querrey će u polufinalu igrati protiv pobjednika iz duela Muller - Čilić.