Veliki uspjeh Italijana
19

Povrijeđeni Fognini savladao Lajovića u Monte Carlu i osvojio prvi Masters u karijeri

Fabio Fognini (Foto: EPA-EFE)
Fabio Fognini je danas osvojio prvi Masters u karijeri nakon što je u finalu Monte Carla savladao Dušana Lajovića.

Italijan je do titule na šljaci Monte Carla stigao bez izgubljenog seta. Redom su sa 2:0 u setovima padali Malek Jaziri, David Goffin, Dominic Thiem, Lorenzo Sonego, Danijel Medvedev i Dušan Lajović.

Finale je trajalo sat i 36 minuta, a Fognini je slavio rezultatom 6:3, 6:4 i sasvim zasluženo osvojio titulu.

Fogninijeva pobjeda dobija još više na značaju kada se zna da je u meč ušao sa povrijeđenim laktom, a u drugom setu istovremeno je povrijedio zadnju ložu i skočni zglob, no nakon ljekarske intervencije je nastavio meč i uspio slaviti.

Ovo je za Fogninija bila deveta titula u karijeri, a dosadašnji najveći uspjeh mu je bio turnir iz serije ATP 500 u Hamburgu kojeg je osvojio 2013. godine.