ATP Finals
0

Pobjede parova Marray / Nielsen i Paes / Štepanek

Na ATP Finalsu u londonskoj O2 Areni konkurenciji parova kompletirano je 1. kolo.

Treći nositelji, Indijac Leander Paes i Čeh Radek Štepanek, pobijedili su u A grupi Pakistanca Aisam-Ul-Haqa Qureshija i Holanđanina Jean-Juliena Rojera 6-4, 7-5 nakon jednog sata i 33 minute igre. Qureshi i Rojer nisu iskoristili niti jednu od šest break-lopti. U drugom setu su propustili tri break-lopte pri vodstvu 4-3, kao i još jednu, ujedno i set-loptu, kada su vodili 5-4.

Podsjećamo, u ovoj grupi su jučer Španci Marcel Granollers i Marc Lopez priredili iznnađenje pobjedom nad najboljom svjetskom kombinacijom, američkim blizancima Bobom i Mikeom Bryanom 7-5, 5-7, 11-9.

U B grupi, pobjednici Wimbledona i osmi nositelji, Britanac Jonathan Marray i Danac Frederik Nielsen svladali su pete nositelje, Indijce Mahesha Bhupathija i Rohana Bopannu 6-4, 6-7 (1), 12-10, spasivši u produženom tie-breaku trećeg seta dvije meč lopte. U toj skupini je, podsjetimo, jučer bjelorusko – kanadska kombinacija Mirnji / Nestor, koja brani naslov pobjednika na ovom turniru, bila bolja od švedsko – rumunjskog para Lindstedt/Tecau 4-6, 7-6(1), 12-10.

ATP Finals, parovi, 1. kolo:

Grupa A:

Paes / Stepanek (3) – Qureshi / Rojer 6-4, 7-5

Redoslijed: 1. Paes / Stepanek 1-0 (2-0), 2. Granollers / Lopez 1-0 (2-1), 3. Bryan / Bryan 0-1 (1-2), 4. Qureshi / Rojer 0-1 (0-2)

Grupa B:

Marray / Nielsen (8) – Bhupathi / Bopanna (5) 6-4, 6-7, 12-10

Redoslijed: 1. Marray / Nielsen 1-0 (2-1), 2. Mirnji / Nestor 1-0 (2-1), 3. Lindstedt / Tecau 0-1 (1-2), 4. Bhupathi / Bopanna 0-1 (1-2)