Napravila iznenađenje
33

Petra Martić u 3. kolu Roland Garrosa eliminisala Karolinu Pliškovu

Druga teniserka svijeta Karolina Pliškova oprostila se od Roland Garrosa u 3. kolu.

Dvadesetsedmogodišnja Karolina Pliškova (2. WTA) u 3. kolu Roland Garrosa je igrala protiv dvadesetosmogodišnje Petre Martić (31. WTA) koja ju je pobijedila 2:0 u setovima.

Do prednosti u prvom setu Martić je stigla u sedmom gemu zahvaljujući breaku za 4:3, potom je dobila svoj servis, a onda novim breakom riješila prvi set 6:3.

Drugi set je bio turbulentan, Martić je povela nakon servisa, potom napravila break za 2:0, ali je odmah nakon toga izgubila servis. Pliškova je uz dosta problema i spašene tri break lopte izjednačila na 2:2, a onda je oduzela servis protivnici za 3:3 iskoristivši četvrtu break loptu. Ipak, Martić se vraća i dobija sedmi gem za prednost, potom oduzima servis protivnici za 5:3, a u devetom gemu iskorištava četvrtu meč loptu za osvajanje drugog seta 6:3 i pobjedu u ovom meču.

U osmini finala će hrvatska teniserka čekati bolju iz duela Veronika Kudermetova (68. WTA) - Kaia Kanepi (88. WTA).