26

Osmina finala ATP turnira u Parizu: Đoković eliminisao Simona

Piše: D. B.
Novak Đoković (Foto: EPA)
Najbolji teniser svijeta Novak Đoković danas je u osmini finala ATP turnira u Parizu pobijedio Gillesa Simona s 2:0 u setovima.

U prvom setu je do prednosti stigao Simon nakon što je u trećem gemu oduzeo servis Đokoviću. Ipak, srbijanski teniser je uzvratio breakom i izjednačio na 2:2. Novakov naredni servis je bio uspješan, a onda je u šestom gemu napravio novi break i poveo sa 4:2. Prednost je zadržao i prvi set riješio u svoju korist rezultatom 6:3 u gemovima.

U drugom setu su oba tenisera imala problema sa servisom, redao se break za breakom sve do osmog gema, kada je Đoković uspio napraviti prednost i poveo sa 5:3.

Srbjanski teniser je u desetom gemu izgubio servis, ali odmah potom vratio break. Meč je u svoju korist riješio uspješnim servisom za 7:5 u gemovima i pobjedu od 2:0 u setovima nakon sat i 38 minuta igre.

Novakov protivnik u četvrtfinalu će biti pobjednik meča Jo-Wilfried Tsonga - Tomaš Berdych.

Srbijanac je oborio svoj rekord i sada ima 25 dobijenih setova u nizu, a izjednačio je ovogodišnji rekord Rafaela Nadala od 25 pobjeda na turnirima serije Masters 1000.