ATP Miami
0

Olivier Rochus izbacio Đokovića

Olivier Rochus (Foto: AP)
Belgijanac Olivier Rochus, 59. teniser svijeta, kreirao je veliku senzaciju na ATP Masters 1000 turniru u Miamiju, pobjedom u 2. kolu protiv Srbina Novaka Đokovića 6-2, 6-7(7), 6-4.

Bio je to četvrti dvoboj ovih tenisera i treća pobjeda omalenog, 168 centimetara visokog 29-godišnjeg Belgijanca. Nesumnjivo i najveća, jer je prve dvije ostvario 2005. godine, kada je Đoković bio daleko od današnje pozicije u svjetskom tenisu.

Đoković je na turniru u Miamiju bio pobjednik 2007. godine, a finalist prošle godine, kada je u borbi za naslov bolji bio Britanac Andy Murray u dva seta. Tada je Đoković u polufinalu pobijedio Švicarca Rogera Federera.

Međutim, ovogodišnji nastup drugog svjetskog tenisera na Sony Ericsson Openu trajao je vrlo kratko, samo jedan meč. Istina, jako dugačak, jer je trajao dva sata i 55 minuta, a bio je i prekinut zbog kiše kod rezultata 5-4 za Đokovića u drugom setu.

Olivier Rochus, koji je 2005. godine bio u jednom trenutku na 24. mjestu ATP liste, mogao je i lakše pobijediti. Nakon što je dobio prvi set sa 6-2, u drugom je imao break prednosti. No, Đoković je uspio nadoknaditi zaostatak, a u tie-breaku drugog seta je slavio sa 9-7.

No, u trećem setu je Rochus, uz dva breaka i jedan izgubljeni servis, poveo sa 5-2. Đoković se opet vraća, smanjuje na 5-4, a kada je servirao drugi puta za ostanak u dvoboju, krenuo je s 30-15. No, izgubio je tri poena u nizu, a time i meč. U prvom od ta tri posljednja poena, napravio je 11. dvostruku servis-grešku, a šestu u trećem setu…

Đoković je na prvom ATP Masters 1000 turniru sezone, u Indian Wellsu, dobio prva dva meča u tri seta, a protiv Nijemca Philippa Kohlschreibera je spasio tri vezane meč lopte. No, u dva seta ga je u osmini finala zaustavio Ivan Ljubičić, kasniji pobjednik turnira…

ATP Miami, 2. kolo:

Kohlschreiber (28) – F. Mayer 6-6, predaja Mayera Ferrero (12) – Köllerer 4-0, predaja Köllerera Ferrer (15) – Llodra 6-2, 6-4 Karlović (24) Gimeno-Traver 6-3, 6-7(5), 6-3 Almagro – Schwank 6-4, 7-5 O. Rochus – Đoković (2) 6-2, 6-7(7), 6-4