Bravo, momci!
110

Odličan start bh. tenisera u Bahreinu, Džumhur i Fatić neokržnjeni prošli dalje

D. P.
Najbolji bosanskohercegovački teniseri Damir Džumhur i Nerman Fatić bez izgubljenog seta savladli su rivale na startu ATP Challenger turnira u Manami (Bahrein).

Džumhur, koji je postavljen za sedmog nositelja turnira, vrlo lako obračunao se s Italijanom Alessandrom Giannessijem. Džumhur je slavio rezultatom 6:3 i 6:1.

Našem teniseru u prvom setu bio je dovoljan jedan break kojeg je napravio pri vodstvu 3:2. Oduzeti servis lako je sačuvao do kraja i poveo rezultatom 6:3.

Drugi set bio je čista formalnost jer je Džumhur čak tri puta oduzeo servis protivniku i za sat i 20 minuta igre prošao u drugo kolo gdje ga čeka bugarski teniser Adrian Andreev.

Nešto teži meč odigrao je Nerman Fatić, ali je i on u dva seta savladao svog rivala Goncala Oliveiru s dva puta po 7:6.

Tokom meča vidjeli smo po jedan break na obje strane. Prvo je Fatić oduzeo svom rivalu servis, ali je Oliveira uzvratio nekoliko gemova kasnije i odveo meč u tie-break. Ipak, u oba seta pokazao je više pribranosti u završnim poenima te prošao u osminu finala.

Fatić će sutra igrati protiv boljeg iz duela Nikoloza Basilasvhilija i Jakuba Mensika.