Tenis
0

Od bh. predstavnika samo Nerman Fatić u 2. kolu turnira u Somboru

Nerman Fatić (Foto: Nedim Grabovica/Klix.ba)
Nerman Fatić je jedini bh predstavnik u 2.kolu ITF Futures turnira u Somboru (zemlja, 10.000$). Ismar Gorčić i Franjo Raspudić su doživjeli poraze već u 1.kolu.

Nerman je odigrao veoma težak i neobičan meč. S obzirom na Nermanovu formu činilo se da će njegov protivnik (Q)Yanais Laurent, FRA (ATP,1296) biti lak zalogaj. I ovaj meč je pokazao da u tenisu nema lakih protivnika. Nerman je u ovom meču imao očite probleme u gemovima u kojima je servirao.

Francuz je napravio čak sedam breakova. Srećom Nerman je danas sjajno igrao na protivnikov servis, napravio je jedan break više, ali ono što raduje je da je imao 100 posto iskorištenost break prilika, dakle 8 od 8. U prvom setu je Nerman stalno bio u zaostatku, kod rezultata 3-5 Francuz je servirao za set. Ipak Nerman uzima 4 naredna gema i dobij prvi set sa 7-5.

U drugom setu Nerman ponovo ima zaostatak od 1-3, ali sa dva breaka dolazi do 4-3, ali u narednih 5 gemova oba igrača u svakom gemu prave break. Nerman je siguran u tie breaku koji dobija sa 7-1. Protivnik u drugom kolu je (3) Duje Kekez (ATP,586).

Gorčiću je očito nedostajalo svježine u današnjem meču protiv (3) Duje Kekeza. Prvi set je dobio u tie breaku, u drugom setu je poveo 3-0 i kada se očekivalo da meč mirno privede kraju počinju problemi. Kekez se vraća i dobija drugi set sa 6-4. U trećem setu Ismar ponovo ima vodstvo 4-1, Kekez dolazi do 4-4. Do kraja seta nema breaka i ulazi se u tie-break trećeg seta u kome od početka vodi Kekez i rješava ga u svoju korist sa 7-3.

Treći naš predstavnik je još jučer poražen u meču protiv (3)Gleba Sakharova, FRA (ATP,606) rezultatom 1-6 6-4 1-6, piše Tenisportal.

1.kolo singl: Franjo Raspudić - (3)Gleb Sakharov, FRA (ATP,606) 1-6 6-4 1-6

Nerman Fatić - (Q)Yanais Laurent,FRA (ATP,1296) 7-5 Ismar Gorčić - (4)Duje Kekez,CRO (ATP,586) 7-6(5) 4-6 6-7(3)

1.kolo dubl: Raspudić / Hauser - Matić/Sekulić 6-0 6-1 (2)Fatić / Gorčić - Stergiou/Stergiou 6-2 6-4