Čeka Nadala ili Federera
138

Novak Đoković ušao u šesto finale Wimbledona

E. B.
Novak Đoković je savladao Roberta Bautistu Aguta rezultatom 3:1 u setovima i na taj način ušao u finale Wimbledona.

Đoković je odlično otvorio meč. U prvom setu je napravio dva breaka i nakon samo 37 minuta igre je tu dionicu igre riješio u svoju korist rezultatom 6:2.

Bautista Agut je uzvratio u drugom setu napravivši jedan break, te je rezultatom 6:4 izjednačio na 1:1 u setovima.

Treći set je bio sličan drugom, samo je ovaj put Đoković bio taj koji je napravio jedan break, te je poveo sa 2:1 u setovima rezultatom 6:3.

Đoković je u četvrtom setu završio posao, napravio je dva breaka i mirno priveo set i meč kraju rezultatom 6:2.

Najbolji teniser svijeta će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Rafael Nadal - Roger Federer.

Đoković je u prethodnih pet finala na Wimbledonu osvojio četiri titule (2011., 2014., 2015. i 2018.), a jedini put je u borbi za trofej poražen 2013. godine.