Sigurnih 2:0
282

Novak Đoković peti put pobjednik u Parizu, stigao do 77. ATP titule u karijeri

Novak Đoković (Foto: EPA-EFE)
Prvi teniser svijeta Novak Đoković osvojio je petu titulu Master turnira u Parizu nakon pobjede u finalu protiv Denisa Shapovalova rezultatom 2:0 u setovima (6:3, 6:4).

Ovo je za Đokovića bio 34. trofej iz Master serije 1.000, a peta titula ove godine, čime je stigao do brojke od 77. ATP titula u karijeri.

Prvi teniser svijeta odlično je otvorio finale i već u drugom gemu napravio je break kojim je stigao u vodstvo od 2:0, a sigurnom igrom na svoj servis uspio je sačuvati stečenu prednost i prvi set riješiti u svoju korist rezultatom 6:3.

Slična igra viđena je i u drugom setu, s tim da je odlučujući bio sedmi gem kada je Novak pri rezultatu 3:3 napravio drugi break na meču, stigao u vodstvo od 4:3 i sigurnom igrom na svoj servis do kraja seta sačuvao stečenu prednost i stigao do pobjede.