Poznati finalisti
5

Nishikori i Anderson u finalu ATP turnira u Beču

Kei Nishikori (Foto: EPA-EFE)
Kei Nishikori i Kevin Anderson igrat će u finalu ATP turnira u Beču nakon što su danas upisali pobjedu u mečevima polufinala protiv Kukuškina, odnosno Verdasca.

Nishikori je sa sigurnih 2:0 bio bolji od Kukuškina, a za pobjedu mu je trebalo tačno sat i po vremena igre. U prvom setu Japanac je slavio rezultatom 6:4, da bi plasman u finale izborio pobjedom u drugom setu rezultatom 6:3.

Protivnik Nishikoriju će biti Kevin Anderson koji je rezultatom 2:1 u setovima bio bolji od Fernanda Verdasca. Južnoafrikanac je osvojio prvi set rezultatom 6:3, ali je Španac uzvratio istom mjerom pa je pobjednik odlučen tek nakon trećeg seta.

Oba tenisera igrala su sigurno na svoj servis, a ključni je bio deseti gem u kojem je Anderson napravio break i rezultatom 6:4 dolazi do osvajanja trećeg seta i plasman u finale ovog ATP turnira.

Finale je na rasporedu u nedjelju s početkom u 11 sati.