Nakon preokreta
10

Next Gen ATP Finale: Hyeon Chung osvojio naslov i 390.000 dolara

Hyeon Chung (Foto: AFP)
Korejski teniser Hyeon Chung postao je prvi pobjednik Next Gen ATP Finala, turnira osmorice najboljih tenisera do 22 godine, nakon što je u dvoboju za naslov savladao Rusa Andreja Rubljova s 3:4 (5), 4:3 (2), 4:2, 4:2.

Finalni dvoboj je trajao jedan sat i 57 minuta, a Korejac je preokretom stigao do pobjede te zarade od maksimalnih 390.000 dolara.

Rubljov je propustio vodstvo od 3:1 u drugom setu, nakon što je osvojio i prvi, a kasnije je mogao zakomplicirati meč u četvrtom setu da je iskoristio priliku za break kad je Chung kod 3:2 servirao za pobjedu.

Ipak, nakon što je spasio dvije meč-lopte, Rus je propustio u odlučujućem poenu doći do izjednačenja na 3:3 i izboriti tie-break.

Chung je dobro odservirao i forhendom završio put prema trijumfu na milanskom turniru s perfektnih 5-0.

Korejanac je za maksimalan učinak nagrađen sa 390.000 dolara, dok je Rubljov osvojio 235.000 dolara.