Veliki preokret
41

Nevjerovatni Đoković spasio tri meč-lopte i plasirao se u finale turnira u Dubaiju

Novak Đoković (Foto: EPA-EFE)
Srbijanski teniser Novak Đoković (1. ATP) plasirao se u finale turnira u Dubaiju gdje će odmjeriti snage s Grkom Stefanosom Tsitsipasom.

Đoković je u polufinalu savladao Francuza Gaela Monfilsa (9. ATP) s 2:6, 7:6, 6:1, dok je ranije Tsitsipas nadigrao Britanca Daniela Evansa sa 6:2, 6:3.

Bio je to 17. međusobni duel Đokovića i Monfilsa, koji je u tie-breaku drugog seta imao čak tri vezane meč-lopte.

Međutim, ni to nije bilo dovoljno za pobjedu, a onda je treći set bio praktički formalnost nakon što je Đoković ostvario break za 2:1.

Novaku je ovo bio 17. meč u 2020. godini te još uvijek nema niti jedan poraz, a s protivnikom u finalu Tsitsipasom ima omjer 2-2.