Nesportsko ponašanje
13

Nervozni Medvedev bacio mikrofon, prijetio rivalu pa udarao reketom stolicu sudije

E. B.
Daniil Medvedev je poznat kao igrač koji se vrlo lako iznervira, a to je demonstrirao danas na meču ATP Cupa protiv Diega Schwartzmana.

Sve je počelo na kraju prvog seta kojeg je Medvedev dobio rezultatom 6:4. Prilikom odlaska na klupu Medvedev je sačekao Schwartzmana te mu tom prilikom uputio niz uvreda.

Ni Argentinac mu nije ostao dužan, te mu je poručio: "Vrati se na teren, budalo!".

Veći incident spriječio je sudija Mohamed Lahyani koji je sišao sa stolice i poslao Medvedeva na klupu.

U drugom setu Medvedev je poveo sa 3:2, no i dalje nije mogao biti smiren. Zasmetao mu je mikrofon koji se nalazi pored klupe kako bi gledatelji čuli šta pričaju igrači, te ga je Rus odlučio baciti.
Smetao mu mikrofon (Foto: Screenshot)

Samo dva poena nakon toga desio se najveći incident. Medvedev je u pauzi prišao Lahyaniju, te je sa njim ušao u žustru raspravu.

Prilikom svađe Medvedev je udario reketom sudijsku stolicu, nakon čega ga je Lahyani upozorio da to ne radi. Rusa nije bilo briga za to, te je još jednom udario reketom stolicu.

Lahyaniju nije preostalo ništa drugo nego da dodijeli poen protivniku, te je Schwartzmann počeo osmi gem sa prednošću 15:0.

Na kraju je Medvedev dobio rezultatom 6:4, 4:6, 6:3 i odveo je Rusiju u polufinale ATP Cupa.

"Osjećao sam se kao go*no, ali sam sretan što sam pobijedio i što smo prošli dalje", rekao je Medvedev nakon meča.

Rusija će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Srbija - Kanada.