Tinejdžerska senzacija
102

Nastavak bajke 15-godišnje Cori Gauff: Preokretom do osmine finala Wimbledona

Cori Gauff
Američka teniserka Cori Gauff (313. WTA) plasirala se u osminu finala Wimbledona nakon što je na Centralnom terenu pobijedila Slovenku Polonu Hercog sa 3:6, 7:6, 7:5 te tako nastavila svoj san.

Gauff je već ranije izbacila Venus Williams i Magdalenu Rybarikovu, a sada je pokazala karakter i vratila se u igru, iako je Hercog vodila nakon prvog seta.

Zanimljivo da mlada 15-godišnja teniserka nije uspjela osvojiti niti jedan break sve do trenutka kada je Hercog servirala za pobjedu, a onda se vratila s ivice poraza, preokrenula i zasluženo došla do pobjede.

Posebno je bio zanimljiv drugi set koji je bio okončan u tie-breaku, a pripao je američkoj djevojčici rezultatom 9:7.

Gauff će ponedjeljak igrati meč osmine finala protiv sedme teniserke svijeta Rumunke Simone Halep.