ATP Pariz
0

Nadal spasio pet meč-lopti i pobijedio Almagra

Španjolski teniser Rafael Nadal (23) pobijedio je u meču drugog kola godinu dana starijeg sunarodnjaka Nicolasa Almagra 3-7, 7-6(2), 7-5.

Almagro je dominirao tokom prva dva seta, ali je svejedno propuštao previše prilika. Čak pet meč-lopti na svom je servisu propustio u 12. gemu drugog seta, pri svom 6-5 vodstvu. Nadal je pak pri vlastitom 5-4 vodstvu u desetom gemu propustio dvije set-lopte na Almagrovu servisu.

U tie-breaku je Nadal pomeo 27. tenisera svijeta, kojeg je dobio i u svim njihovim prijašnjim četirima mečevima.

Bolje je Almagro startao i u odlučujući set povevši 3-1. Nadal je izjednačio nakon čega je Almagro zatražio pomoć masera zbog bolova u bedrenom mišiću. Tretman je urodio plodom jer je čudnovati Španjolac poveo 5-3. No, više od toga nije uspio. Servirao je sve teže, također se i slabije počeo kretati, što je Nadal iskoristio za 7-5 pobjedu nakon čak tri sata i 14 minuta igre.