ATP Cincinnati
0

Nadal, Đoković i Federer prošli dalje

Rafael Nadal (Foto: Reuters)
Drugo kolo ATP turnira iz Masters serije 1000 u Cincinnatiju nije ponudilo velike senzacije. Prvih šest nositelja izborili su plasman u treće kolo, među njima i najbolja tri tenisera svijeta Rafael Nadal, Roger Federer i Novak Đoković.

Đoković je pobijedio svog sunarodnjaka i prijatelja Viktora Troickog 6-3, 7-5, te tako došao do četvrte pobjede u petom međusobnom dvoboju. Zanimljivo, bila je to Đokovićeva 100. pobjeda na turnirima iz serije ATP Masters 1000 u karijeri (ukupno je na omjeru 100-36). Finalist Cincinnatija iz posljednje dvije godine (poraz od Murrayja 2008., poraz od Federera 2009.) prošle je sedmice na Rogers Cupu u Torontu poražen od Federera u polufinalu, a posljednji je naslov osvojio još u februaru u Dubaiju.

Do 35. pobjede u posljednjih 37 mečeva Rafael Nadal je došao protiv Amerikanca Taylora Denta rezultatom 6-2, 7-5. Iako je Nadal imao zaostatak 2-4 u drugom setu, uspio je vratiti se i preokrenuti rezultat u svoju korist, a sljedeći će mu protivnik biti Francuz Julien Benneteau, koji je sa 6-4, 6-2 pobijedio Švicarca Stanislasa Wawrinku.

Roger Federer imao je olakšan put do 3. kola nakon što je njegov protivnik, uzbekistanski kvalifikant Denis Istomin, predao meč nakon samo 28. minuta igre zbog povrede desnog skočnog zgloba. U tom je trenutku Federer vodio s 5-2.

Vjerovatno najveće iznenađenje dana napravio je Mardy Fish pobjedom nad osmim nositeljem Fernandom Verdascom 7-6(1), 7-6(4). Fish je trenutno 36. igrač svijeta, a pobjeda nad Špancem treća mu je u četvrtom međusobnom meču.

ATP Cincinnati, 2. kolo, važniji rezultati:

Nadal (1) – Dent 6-2, 7-5 Benneteau – Wawrinka 6-4, 6-2

Federer (3) – Istomin 5-2, predaja Istomina Davidenko (6) – Ginepri 6-2, 6-7(5), 6-2 Fish – Verdasco (8) 7-6(1), 7-6(4) Murray (4) – Chardy 6-3, 6-7(3), 6-2 Söderling (5) – Hewitt 4-6, 6-3, 7-5 Roddick (9) – De Bakker 7-6(4), 6-4 Nalbandian – Isner 4-5, predaja Isnera Đoković (2) – Troicki 6-3, 7-5