Demonstrirao silu
2

Nadal furioznom igrom protiv Tsitsipasa stigao do finala Australian Opena

Rafael Nadal
Španski teniser Rafael Nadal (2. ATP) plasirao se u finale Australian Opena nakon što je pobijedio Grka Stefanosa Tsitsipasa (15. ATP) rezultatom 3:0, po setovima 6:2, 6:4, 6:0.

Nadal je dominirao tokom cijelog meča, a prvi break u ovom duelu napravio je u trećem gemu prvog seta.

Nakon toga je Tsitsipas još jednom izgubio svoj servis pa je Španac poveo 1:0 nakon seta u kojem je ostvario 11 winnera.

Grk je potom naštimao nišanske sprave prilikom servisa, imao je četiri asa u drugom setu, ali sve to nije bilo dovoljno da iznenadi Nadala.

Špancu je bio dovoljan jedan break, onaj u devetom gemu, pa je lagano došao na korak do pobjede.

Nadal je potom odigrao fantastično u trećem setu i sa sigurnih 6:0 ovjerio pobjedu.

Španac će u finalu prvog Grand Slama sezone igrati protiv pobjednika meča između srbijanskog tenisera Novaka Đokovića i Francuza Lucasa Pouillea.