Tenis
0

Nadal ekspresno u četvrtfinalu Australian Opena

FENA
Španac Rafael Nadal prošao je u četvrto kolo Australian Opena nakon dva odigrana seta u nedjelju, kada su brzi mečevi uslijedili za najdužim danom u historiji Grand Slama.

Nadal je dobio noćni meč prije 22.30 u Rod Laver areni kada je Paul-Henri Mathieu predao kod rezultata 6:4, 3:0 za Nadala zbog povrede lista lijeve noge nakon što je izgubio 11 od prvih 12 poena drugog seta, javio je AP.

Mathieu je uzeo "time-out" zbog povrede kako bi primio pomoć nakon prvog seta i izjavio je glavnom sudiji nakon 50 minuta kako više ne može nastaviti igrati.

Nadal je izrazio žaljenje što je meč trajao tako kratko.

"Igrao sam dobro danas, možda sam igrao svoj najbolji tenis u Australiji ove godine. Sretan saam što sam u četvrtfinalu - volio bih da nisam stigao na ovaj način - ali sam svakako u četvrtfinalu", izjavio je trostruki pobjednik French Opena.