2:1 u setovima
85

Mirza Bašić se nakon velikog preokreta plasirao u četvrtfinale Challengera u Francuskoj

Mirza Bašić (Foto: EPA-EFE)
Bh. teniser Mirza Bašić plasirao se u četvrtfinale Challenger turnira u francuskom Cherbourgu pobjedom protiv Italijana Andree Arnaboldija rezultatom 2:1 u setovima.

Oba tenisera dobro su otvorila meč i u prvom setu igrali su poprilično sigurno na svoj servis, a ključni trenutak bio je u desetom gemu kada Arnaboldi koristi drugu break loptu i stiže do šestog osvojenog gema, odnosno osvajanja prvog seta.

U drugom setu opet je italijanski teniser prvi napravio break, ovaj put u četvrtom gemu kada je stigao u vodstvo od 3:1, ali se Bašić uspio vratiti i smanjio je prednost u sedmom gemu na 4:3. Pobjednik drugog seta odlučen je nakon tie-breaka, a tu je bolji bio naš teniser koji je rezultatom 7:3 izborio treći set.

Slično kao u prva dva seta, oba tenisera su igrala dobro na svoj servis, a u trećem setu ključni je bio četvrti gem kada naš teniser pravi break, stiže u vodstvo od 3:1 i sigurnom igrom na svoj servis brani prednost i stiže do plasmana u četvrtfinale.