Poraz od Giralda
24

Mirza Bašić poražen na posljednjoj prepreci i ostao bez nastupa na US Openu

Mirza Bašić (Foto: EPA-EFE)
Bh. teniser Mirza Bašić poražen je u 3. kolu kvalifikacija za US Open od Kolumbijca Santiago Giraldo rezultatom 2:0 u setovima.

Giraldo je odlično otvorio meč i već u prvom gemu uspio je napraviti break koji je čuvao sve do osmog gema kada je Bašić uzvratio, a pobjednik prvog seta odlučen je nakon tie-breaka u kojem se bolje snašao Kolumbijac i rezultatom 7:5 stigao u vodstvo od 1:0 u setovima.

Sično kao u prvom, Giraldo je otvorio i drugi set i na samom početku imao je vodstvo od 3:0, ali se Bašić na identičan način vratio, izjednačio na 4:4, no izgubio je break u desetom gemu kod vodstva Giralda od 5:4 i izgubio je ovaj meč.

Giraldo je 231. igrač na ATP listi, dok je Bašić nešto bolje rangiran (ATP: 218).