Mirza Bašić izbacio Tursunova i izborio polufinale

Sarajevo-x.com
Mirza Bašić
Mirza Bašić
Bh. teniser Mirza Bašić ostvario je veliki uspjeh pobjedom nad Dimitryjem Tursunovim sa 2:0, čime je izborio plasman u polufinale.

Iako je Tursunov vodio u prvom setu sa čak 4:1, veličanstveni Mirza je uspio tri set lopte spasiti asom u prvom setu. U drugom setu Tursunov je takođe napravio break i poveo sa 3:1.

Međutim, naš Mirza je opet uspio izjenačiti i izboriti tiebreak te slaviti veliku pobjedu, ako ne i najveću do sada. Meč je završen rezultatom 7:6, 7:6.

Veličanstvenom igrom mladi Mirza Bašić osigurao je mjesto u polufinalu, sasvim zasluženo.

U prepunoj dvorani publika je stvorila izvrsnu atmosferu. Od prve minute naš Mirza imao je punu podršku. Skandiranje, ovacije i aplauzi odjekivali su dvoranom. Ljubitelji tenisa nagradili su svaku Mirzinu majstoriju.

Sutra će Mirza Bašić u borbi za finale snage odmjeriti sa Karol Beckom.