Poraz 2:0
11

Mihail Južnij izbacio Mirzu Bašića s turnira u Sankt Peterburgu

Mirza Bašić (Foto: AFP)
Mihail Južnij je savladao Mirzu Bašića u prvom kolu ATP turnira u ruskom Sankt Peterburgu rezultatom 2:0 setovima.

U prvom setu viđena je velika borba koja je trajala skoro sat vremena. Prvi do breaka je stigao naš teniser kada je poveo sa 4:3, ali je Rus odmah uzvratio re-breakom za 4:4. Potom su oba tenisera bila sigurna na svoje servise i prva dionica meča je odlučena u tie-breaku.

U 13. gemu više koncentracije na kraju je imao Južnij i osvojio je prvi set rezultaotm 7:6(6).

Južnij je napravio break već u prvom gemu drugog seta, a potom i u petom. Bašić je uspio uzvratiti jednim breakom, ali to je bilo dovoljno samo za častan poraz rezultatom 6:4 u drugom setu.

U drugom kolu Južnij će igrati protiv Roberta Bautista-Aguta koji je sa 2:0 savladao Lucu Vannija.

Podsjetimo, na turniru je ostao branitelj naslova Damir Džumhur koji će sutra u drugom kolu odmjeriti snage s Guidom Pellom.