Savladao Dimitrova
9

Masters Šangaj: Nadal izborio polufinalni dvoboj s Čilićem

Rafael Nadal se pobjedom nad Grigorom Dimitrovim rezultatom 2:1 u setovima plasirao u polufinale Mastersa u Šangaju.

U prvom setu oba tenisera su čvrsto držala svoje servise sve do devetog gema kada je Nadal iskoristio četvrtu break loptu i set riješio u svoju korist rezultatom 6:4.

I u drugom setu vidjeli smo ravnopravnu borbu, a za razliku od prvog seta viđena je jedna break lopta koja nije iskorištena te je set riješen u tie-breaku. U 13. gemu drugog seta Dimitrov je zahvaljujući tri mini-breaka uspio izjednačiti na 1:1 u setovima rezultatom 7:6(4).

To Nadala nije pokolebalo te je u šestom gemu trećeg seta napravio odlučujući break i meč je riješio u svoju korist rezultatom 6:4, 6:7, 6:3.

Nadal će u polufinalu igrati protiv Marina Čilića koji je rezultatom 2:0 (6:3, 6:4) savladao Alberta Ramosa.