Loša partija
0

Marin Čilić poražen od Isnera u osmini finala ATP turnira u Miamiju

Marin Čilić (Foto: EPA-EFE)
Hrvatski teniser Marin Čilić (ATP: 3.) poražen je od Amerikanca Johna Isnera (ATP: 17.) rezultatom 2:0 u meču osmine finala Mastersa u Miamiju.

U prvom setu gledaoci su vidjeli poprilično sigurnu igru oba tenisera u trenucima kada su imali svoj servis, a za 12 gemova do rezultata 6:6 nije viđena nijedna break prilika.

Pobjednik prvog seta odlučen je nakon tie-breaka, a tu je Isner bio poprilično dominantan te je rezultatom 7:0 stigao do vodstva od 1:0 u setovima.

Slična igra iz prvog seta viđena je i u drugom, a ključni je bio osmi gem u kojem Amerikanac pravi prvi break na meču i stiže do prednosti od 5:3, a u devetom gemu bez izgubljenog poena osvaja je i drugi set, te je na kraju slavio rezultatom 2:0 u setovima.

Treba napomenuti da je Isner imao 12 asova na meču, dok je Čilić imao samo tri, a možda i ključnu razliku napravili su poeni na prvi servis gdje je Isner imao uspješnost od 73 posto, dok je Čilić imao uspješnost od samo 58 posto.

Isner će u četvrtfinalu igrati protiv tenisera iz Južne Koreje Hyeon Chunga (ATP: 23.).