US Open
0

Makarova i Soares spasili dvije meč-lopte za naslov u miksu

Pobjednici posljednjeg Grand Slam turnira sezone US Opena u konkurenciji mješovitih parova su ruska teniserka Jekaterina Makarova i Brazilac Bruno Soares...

U iznimno zanimljivom finalnom susretu Makarova i Soares su nakon gubitka prvog seta u tie-breaku, drugi glatko osvojili sa 6-1, a potom je u trećem uslijedila drama. Dvije su meč-lopte propustili realizirati 4. nositelji Čehinja Kveta Peschke i Poljak Marcin Matkowski, da bi treća dionica s 12-10 na koncu pripala Makarovoj i Soaresu.

Ovome dodajmo da su finale muških parova izborili domaći predstavnici i 2. nositelji braća Bob i Mike Bryan pobjedom nad Pakistancem Qureshijem i Holanđaninom Royerom 6-3, 6-4, te Indijac Leander Paes i Čeh Radek Stepanek kojima su polufinalni meč pri rezultatu 6-6 u prvom setu predali Španci Marcell Granollers i Marc Lopez.

US Open, mješoviti parovi, finale:

Makarova / Soares – Peschke / Matkowski (4) 6-7(8), 6-1, 12-10

teniseri, parovi, polufinale:

Paes / Stepanek (5) – Granollers / Lopez (6) 6-6, predaja B. Bryan / M. Bryan (2) – Qureshi / Royer (9) 6-3, 6-4