Tenis
0

Leonard Ivić i Mirjana Novaković državni seniorski prvaci

FENA
Član Teniskog kluba Mostar Leonard Ivić i članica Teniskog kluba Sloboda iz Bosanskog Novog Marijana Novaković u Sarajevu su osvojili titule dvoranskih prvaka Bosne i Hercegovine u seniorskoj konkurenciji.

U finalnom meču seniora Ivić je pobijedio Jasmina Ademovića (TK Sloboda, Tuzla) sa 7:6 (5), 7:6 (1), dok je kod seniorki Novakovićeva bila bolja od Nine Mujezinović (TK Klasik, Sarajevo) sa 6:3 6:3.

U konkurencji juniora do 18 godina obje titutle pripale se članovima tuzlanske Slobode - Damiri Muminović i Miranu Pašiću.

Muminović je u finalu je savladala Dajanu Cvjetković (TK Top Spin, Bijeljina) sa 6:1, 6:3.

Mladoj Tuzlanki to je bila druga titula na ovogodišnjem prvenstvu nakon što slavila i u kategoriji do 14 godina. Uz plasman u finale juniorki do 16 godina ona je postala najuspješnija učesnica ovogodišnjih državnih prvenstava.

Kod juniora Pašić je u finalu pobijedio Sanina Zukića (TK Mostar) sa 6:2, 6:2.