Izbačen s turnira u Rimu
80

Kyrgios napravio neviđen skandal: Razbio reket, bacio stolicu, pa napustio meč protiv Ruuda

Nick Kyrgios je nadmašio sve svoje dosadašnje ispade. Australac je diskvalifikovan s Mastersa u Rimu nakon što je napravio neviđen skandal.

Jučer je Kyrgios imao svoj šou program u meču protiv Danijela Medvedeva, a najupečatljiviji potez iz tog duela je bio kada je u toku jednog poena samo okrenuo stražnjicu protivniku bez želje da brani njegov udarac.

No, danas je napravio neviđen skandal kada je u trećem setu napustio meč protiv Caspera Ruuda.

Pri rezultatu 1:1 u setovima (3:6, 7:6) igrao se treći gem trećeg seta. Rezultat je bio 1:1, Norvežanin je bio na servisu i došao je do 40:0.

Kyrgios se potom počeo ponašati nesportski, a sudija mu je oduzeo poen, te je to značilo da je Ruud poveo sa 2:1 u odlučujućem setu.

Australskom teniseru je u tom trenutku "pao mrak na oči", najprije je razbio rekt, potom je uzeo stolicu i bacio je u teren i nastavio je šutirati predmete oko sebe.

Sudija mu je dao posljednje upozorenje, a potom je Kyrgios spremio stvari i jednostavno odšetao sa terena i napustio meč, zbog čega je diskvalifikovan i izbačen sa turnira.