Najluđih pet minuta
7

Kolumbijca koštao odlazak u toalet, na bizaran način izgubio teniski meč

Francuski teniser Constant Lestienne (203. ATP) plasirao se u drugi krug Challengera u njemačkom Heilbronnu nakon što je pobijedio Kolumbijca Daniela Elahija Galan Roverosa (205. ATP) sa 5:7, 7:6, 6:3.

Međutim, ovaj za većinu ljubitelja tenisa nebitan meč na naslovnice je došao zbog bizarne situacije u trećem setu.

Naime, Kolumbijac je pri rezultatu 2:1 za Lestiennea iznenada morao na toalet, što mu je sudija prvobitno i dopustio.

U trenutku kada je isteklo predviđeno vrijeme za takvu vrstu pauze između gemova, sudija meča počeo je brojati: ništa-petnaest, ništa-trideset, ništa-četrdeset.

Kada se Roveros vratio na teren već je bilo 0:40 za protivnika i do kraja nije uspio preokrenuti meč. Lestienne je u tom gemu uzeo break, na kraju slavio sa 6:3 u treće setu i plasirao se u drugi krug turnira.

Inače, na ovom Challengeru danas je zaigrao i bh. teniser Mirza Bašić (193. ATP) i zabilježio novi poraz. On našeg tenisera bolji je bio Rus Aslan Karacev s 6:4, 6:2.