US Open
0

VIDEO / Kim Clijsters pobijedila Venus Williams

Dvije godine i dva mjeseca Kim Clijsters nije bilo na teniskim terenima, ali pauza očigledno nije ostavilo nikakvog traga. Belgijanka je na US Openu pobijedila Venus Williams.

U meču osmine finala Clijsters je pobijedila treću igračicu svijeta 6-0, 0-6, 6-4, te je tako došla do treće pobjede protiv Top 10 igračica na svijetu nakon povratka, a trenutno na US Openu igra tek treći turnir u nizu (Cincinnati, Toronto, US Open).

Clijsters je u karijeri osvojila jedan Grand Slam i to baš na ovom mjestu, prije četiri godine. Ovom pobjedom je definitivno potvrdila da je spremna ponoviti taj uspjeh.

Prva dva seta su završila posve čudnim rezultatima. Clijesters je dobila prvu dionicu 6-0 dok je Venus potpuno statirala, a u drugom setu se doslovno sve okrenulo, pa je Venus kontrirala s istim rezultatom.

Pravi meč se razvio tek u trećem setu u kojem je pobjednicu odlučio jedan break. Clijsters je oduzela servis suparnici kod 1-1, a u problemima se našla u gemu kada je servirala za meč (5-4).

Venus je imala dvije break prilike (15-40), ali je Clijsters dobila četiri poena zaredom, uz servis-winner na meč loptu.

Sljedeća suparnica Clijsters je Kineskinja Na Li.

US Open, teniseri, 3. kolo:

Nadal (3) - Almagro (32) 7-5, 6-4, 6-4 Gonzalez (11) - Berdych (17) 7-5, 6-4, 6-4 Ferrero (24) - Simon (9) 2-6, 6-4, 7-6(5), 1-0 predaja Simona