Meč u tri seta
8

Isner pobjedom protiv Del Potra osigurao plasman u polufinale Mastersa u Parizu

John Isner (Foto: EPA-EFE)
Amerikanac John Isner pobjedom protiv Juan-Martina Del Potra rezultatom 2:1 u setovima osigurao je plasman u polufinale turnira Masters serije u Parizu.

Prvi set u kojem je slavio Isner bio je veoma izjednačen, a 14. igrač svijeta napravio je break u desetom gemu pri vodstvu od 5:4 i prvi set riješio u svoju korist.

Gotovo identična igra viđena je i u drugom setu u kojem su oba tenisera igrala odlično na svom servisu, da bi se pobjednik drugog seta čekao tek nakon tie-breaka u kojem je Argentinac bio bolji rezultatom 7:5, pa se konačni pobjednik meča morao čekati do trećeg seta.

Isner je odmah na početku trećeg seta pri rezultatu 1:1 napravio break, a dobrim servisom do kraja trećeg seta slavio je rezultatom 6:4 što mu je bilo dovoljno za pobjedu i plasman u polufinale gdje ga očekuje meč protiv Krajinovića.

Inser - Del Potro 2:1 (6:4;6:7;6:4)