NBA play-off
13

Houston na krilima Hardena i Paula nemilosrdan prema Utahu

James Harden i Houston Rocketsi su zahvaljujući sjajnom napadačkom potencijalu savladali Utah Jazz u prvom meču prve runde play-offa Zapadne konferecnije rezultatom 122:90.

Gosti su tokom većeg dijela susreta zaostajali za Rocketsima, a posustali su sredinom treće četvrtine kada domaći prave veliku seriju pa je Utah bio čak četiri i po minuta bez poena.

Harden je šest, od svojih 29 poena (10 asistencija i osam skokova) ubacio tokom serije domaćeg tima 9:2 u četvrtoj četvrtini kada je već bilo 15 razlike.

Oba trenera su tada shvatila da je utakmica izgubljena i na oko pet minuta pred kraj ubacili rezerve u igru i dali im šansu da pokažu šta znaju.

Chris Paul je imao 14 poena, osam skokova i deset asistencija za domaću ekipu, a u Utahu je najbolji Rudy Gobert sa 22 poena i 12 skokova.