Wimbledon
0

Haas prvi četvrtfinalist, Ivanović predala Venus

Njemački teniser Tommy Haas došao je do rezultata karijere u Wimbledonu: po prvi je put izborio četvrtfinale trećeg Grand Slama u godini.

Učinio je to prvi među sudionicima osmine finala muškog turnira pobijedivši nakon dva sata i 14 minuta Rusa Igora Andrejeva 7-6(8), 6-4, 6-4 na terenu broj četiri.

Nije dopustio Rusu, inače 29. nositelju, niti jednu jedinu break-loptu, dok je u drugome i trećem setu iskoristio po jednu svoju. Ukupno je do break-prilika dolazio u sedam navrata.

Igrao je 31-godišnji Nijemac napadački: čak je u 46 navrata, često nakon uspješnoga prvog servisa, izlazio na mrežu. Poentirao je čak u 38 navrata (83%) u takvim situacijama.

U četvrtfinalu će Haas igrati protiv pobjednika dvoboja Izraelca Sele i Srbina Đokovića.

Najintersantniji dvoboj osmine finala ženskog turnira trebao je biti onaj treće i 13. nositeljice, Amerikanke Venus Williams i Srbijanke Ane Ivanović. Amerikanka je protutnjala prvim setom dobivši ga 6-1, a Ivanović je krenula bolje u nastavku povevši 1-0. Tada je, međutim, osjetila bol u preponama toliko jaku da više nije mogla nastaviti igrati.

Jelena Dementijeva lako je prošla Jelenu Vesninu (6-1, 6-3), Serena Williams Danielu Hantuchovu (6-3, 6-1), dok je Bjeloruskinja Viktorija Azarenka nakon borbe u tri seta nadigrala Nadeždu Petrovu 7-6(5), 2-6, 6-3.