6

Gauff zaustavljena u osmini finala Australian Opena, Jabeur u četvrtfinalu

F. Z.
Sofia Kenin i Coco Gauff (Foto: EPA-EFE)
Cori Gauff, 15-godišnja američka teniserka poražena je u osmini finala Australian Opena od sunarodnice Sofije Kenin rezultatom 2:1, po setovima 6:7 (5), 6:3 i 6:0.

Kenin je slavila protiv Gauff za dva sata i 11 minuta igre. Prvi set riješila je u svoju korist rezultatom 7:6 nakon tie-breaka. Imala je Kenin prednost već nakon prvog gema, ali je Gauff vratila break u osmom gemu. Imala je potom i set loptu na servis Kenin, ali je tek u tie-breaku slavila rezultatom 7:5.

Kenin je u drugom setu napravila break u četvrtom gemu, zadržala prednost do kraja seta i slavila rezultatom 6:3. Treći set Kenin je riješila u svoju korist bez izgubljenog gema i ovjerila mjesto u četvrtfinalu.

U konkurenciji osam najboljih igrat će protiv 78. igračice svijeta Ons Jabeur koja je sinoć bila bolja od Qiang Wang rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (4) i 6:1.

Čehinja Petra Kvitova savladala je 22. igračicu svijeta Mariju Sakkari iz Grčke rezultatom 2:1, po setovima 6:7 (4), 6:3 i 6:2.