ATP Rim
0

Gasquet izbacio Federera

Roger Federer
Roger Federer, treći teniser svijeta i treći nositelj jakog ATP turnira iz Masters 1000 serije koji se na zemljanoj podlozi igra u Rimu, zastao je u osmini finala. Tačnije, pobjedu 4-6, 7-6(2), 7-6(4) protiv njega slavio je Richard Gasquet.

Federer je ostvario osam pobjeda u posljednjih osam mečeva protiv šesnaestog igrača svijeta, no u četvrtak je poprilično griješio u udarcima s osnovne crte i dopustio je francuskom igraču kontrolu meča i smanjenje na 8-2 u međusobnim ogledima.

Švicarski teniser po prvi je puta u ovoj godini propustio priliku ući među posljednjih osam na turniru. Posljednji mu se put isto dogodilo baš u Rimu 2010., kada je poražen od Ernestsa Gulbisa u dva seta u meču drugoga kola.

Masters u Rimu je zagrijavajući turnir za Roland Garros i samo jedan od tri iz Masters 1000 serije kojeg Federer nikada nije osvojio. U 2003. i 2006. igrao je ondje finale.

Inače, Švicarac je meč otvorio sjajno s deset uzastopnih poena, samo da bi Gasquet odgovorio na jednak način. Novi Federerov break za 5-3 označio je i uvodnu prednost za nekad najboljeg tenisera svijeta koji je poveo s 4-2, a potom i kod 4-4 imao nove dvije break-prilike u drugome setu. Francuz ih je spasio i potom u tie-breaku nanizao pet poena za izjednačenje u setovima. Na jednak je način dobio i treći set, time i meč.

U osmini finala Gasquet će igrati protiv sedmog nositelja Tomaša Berdycha koji je s 6-2, 6-7(4), 6-2 bio bolji od Jarkka Nieminena.

Dodajmo da je četvrtfinale izborio i Andy Murray 6-2, 6-3 pobjedom protiv Potita Staracea. Igrat će protiv Floriana Mayer koji je u dva seta bio bolji od Juana Ignacija Chele.

ATP Rim, osmina finala: Nadal (1) – Lopez 6-4, 6-2

Čilić – Fish (11) 7-6(6), 6-3

Gasquet (16) – Federer (3) 4-6, 7-6(2), 7-6(4)

Berdych (7) – Nieminen 6-2, 6-7(4), 6-2

Mayer – Chela 7-5, 6-4

Murray (4) – Starace 6-2, 6-3