Izlijev bijesa
43

Francuz totalno izgubio kontrolu: Paire slomio tri reketa, šutirao stolicu u meču protiv Baghdatisa

Francuski teniser Benoit Paire poznat je po tome što veoma često odreaguje burno, no potezi koje je napravio sinoć u Washingtonu prešli su svaku mjeru.

Paire, 55. teniser svijeta, igrao je u prvom kolu turnira u glavnom gradu SAD-a protiv 91. igrača svijeta Marcosa Baghdatisa.

Kipranin je dobio prvi set rezultatom 6:3, a potom je Francuz izjednačio istim rezultatom na 1:1 u setovima. A onda je u trećem setu Paire totalno poludio.

Pri rezultatu 4:2 za Kipranina Paire je smeč poslao u mrežu i Baghdatis je poveo sa 5.2. Paire je pao na zemlju i počeo nekontrolirano lupati reketom o podlogu.

Činilo se da se pribrao, no kada je ustao odmah je bacio reket u mrežu, a potom je počeo šutirati svoju stolicu i ponovo bacio reket. Čak mu je i Baghdatis, koji je također poznat kao igrač koji često izgubi kontrolu, prišao i smirivao ga prijateljski.

Paire je potom samo stajao na terenu dok je Baghdatis servirao za pobjedu, a meč-loptu Kipranina samo je uštopao reketom i ponovo ga razbio.

Epilog - tri slomljena reketa i koncert zvižduka sa tribina za Pairea.