Sigurnih 2:0
15

Fognini savladao Del Potra i osvojio ATP turnir u Los Cabosu

Fabio Fognini (Foto: EPA-EFE)
Talijanski teniser Fabio Fognini savladao je Argentinca Juana Martina Del Potra u finalu ATP turnira u Los Cabos rezultatom 2:0 u setovima (6:4, 6:2).

Popularni Delpo bolje je otvorio meč i već u drugom gemu pravi break i stiže do vodstva od 3:0, međutim Fognini je u petom, a nakon toga i sedmom gemu uzvratio Del Potru i s dva breaka dolazi u vodstvo od 4:3, koje je do kraja prvog seta mirno sačuvao te je poveo s 1:0 u setovima.

Za razliku od prvog, Fognini je bolje otvorio drugi set i već u trećem gemu pravi prvi break, a da će doći do pobjede bilo je jasno nakon petog gema u kojem je napravio novi gem, stigao u vodstvo od 4:1 i do kraja meča nije imao problem da sačuva prednost i osvojio ATP titulu.

Fognini je na putu do finala savladao Norriea, Nishioka i Halysa, dok je Del Potro u polufinalu porazio najboljeg bh. tenisera Damira Džumhura.