Tenis
23

Flavia Pennetta pobjednica ovogodišnjeg US Opena

Italijanaka teniserka Flavia Pennetta pobjednica je ovogodišnjeg US Opena u ženskoj konkurenciji.

Pennetta je u italijanskom finalu porazila sunarodnjakinju Robertu Vinci rezultatom 2:0, po setovima 7:6 i 6:2.

Iako u 34. godini Pennetta je iznenađujuće došla do naslova u Sjedinjenim Američkm Državama, a večerašnjim trijumfom dospjela je na osmo mjesto na ATP listi. U prvom setu Pennetta je napravila brejk u petom gemu, ali je Vinci uzvratila u osmom izjednačivši na 4:4.

Na kraju je odlučio taj brejk. U drugom setu Pennetta je povela s 4:0, da bi u petom gemu i Vinci ostvarila brejk za 4:1. Pennetta je i u osmom gemu uspjela napraviti brejk, i to treći u drugom setu upisavši tako veliki trijumf.