Tenis
5

Ferrer protiv Murrayja u polufinalu ATP turnira u Parizu

John Isner (Foto: EPA)
Španski teniser David Ferrer plasirao se u polufinale ATP turnira u Parizu, gdje će se za finale boriti protiv Britanca Andyja Murrayja.

Ferrer je u četvrtfinalu savladao Amerikanca Johna Isnera sa 2:1 u setovima, bilo je 6:3, 6:7/6:8/, 6:2.

Prvi break u prvom setu Ferrer je napravio u trećem gemu, a drugi u devetom te osvojio prvi set nakon 40 minuta igre.

U drugom setu je Španac dobro igrao, do breaka stigao u osmom gemu, a onda je propustio svojim servisom završiti meč. Tu su nastali problemi, Isner je napravio break i spasio se poraza, a onda u tie-breaku došao do tri mini-breaka i osvojio drugi set.

Ferrer je u trećem setu podigao svoju igru na viši nivo, pa je breakom u trećem i petom gemu osigurao osvajanje seta i pobjedu u ovom meču nad Isnerom nakon 2 sata i 28 minuta igre izborio plasman u polufinale, gdje ga čeka britanski teniser Andy Murray.