ATP World Tour Finals
8

Federer suvereno startao pobjedom nad Tipsarevićem

Roger Federer (Foto: Arhiv/AFP)
Švicarski teniser Roger Federer uvjerljivo je startao na ATP World Tour Finalsu u Londonu, završnom turniru osmerice najboljih na kojem brani naslov. U 1. kolu B grupe savladao je Janka Tipsarevića 6-3, 6-1.

Sve je bilo gotovo za 69 minuta igre. Federer niti u šestom međusobnom ogledu Tispareviću nije pružio priliku. Postigao je 7 asova, uz čak 95 posto osvojenih poena nakon ubačenog prvog servisa, a protivniku je oduzeo servis u četiri navrata, jednom u prvom i tri puta u drugom setu.

S druge strane, "čarobnjak" iz Basela srpskom teniseru nije ponudio niti jednu break-loptu.

Federeru je ovo 11. pojavljivanje na završnom turniru godine, a naslove je dosad osvojio rekordnih šest puta (2003-04, 2006-07, 2010-11).

Pobjeda nad Tipsarevićem bila mu je 40. u 47. odigranom meču na turniru, čime je izbio samostalno na čelno mjesto vječite tabele po broju ostvarenih pobjeda na ATP World Tour Finalsu (nekadašnji Masters). Dosad je s 39 pobjeda bio poravnat s Ivanom Lendlom.

U drugom meču grupe kasnije će snage odmjeriti Španac David Ferrer i Argentinac Juan Martin del Potro.