ATP Finals
12

Federer slomio Berrettinija za prvu pobjedu u Londonu

Roger Federer (Foto: AFP)
Švicarski teniser Roger Federer (3. ATP) pobijedio je u Londonu u drugom kolu ATP Finalsa Italijana Mattea Berrettinija (8. ATP) u dva seta rezultatom 7:6, 6:3.

Oba tenisera su odlično servirala u prvom setu s mnogo asova i uz veliki postotak prvog servisa. Upravo zbog toga niti jedan od tenisera nije bio blizu breaka pa se zbog toga igrao tiebreak.

Berrettini je u igrama živaca izgubio dva servisa, što je bilo dovoljno da Federer povede u ovom meču.

Za razliku od prvog seta, Roger je već u prvom gemu osvojio break pa je imao vodstvo koje je od starta vodilo ka konačnom trijumfu, do kojeg na kraju i došao bez velikih problema.

Federer sada ima jednu pobjedu i jedan poraz nakon prva dva kola ATP Finalsa, dok je Berrettini bez trijumfa.

Preostali dvojac iz grupe Novak Đoković i Dominic Thiem večeras će od 21:00 sat odigrati meč za prvo mjesto nakon dva kola jer su obojica startali pobjedama.