ATP Pariz
1

Federer siguran protiv Fogninija, Thiem bolji od Ćorića

Roger Federer (Foto: EPA-EFE)
Švicarac Roger Federer plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Parizu nakon što pobijedio talijanskog tenisera Fabija Fogninija rezultatom 2:0 u setovima (6:4, 6:3).

Federer je bolje otvorio meč, u trećem i petom gemu napravio je dva breaka zahvaljujući kojim je stigao u prednost od 4:1, a Fognini je uspio vratiti samo jedan te je Švicarac stigao u prednost od 1:0 u setovima.

Već tada je bilo jasno da će Roger upisati pobjedu u ovom meču, a u drugom setu kod rezultata 2:2 napravio je treći break na ovom meču, da bi kod vodstva od 5:3 napravio još jedan, ispostavit će se ključni i rezultatom 6:3 osvaja drugi set za plasman u četvrtfinale.

Pobjede u današnjim mečevima ostvarili su Thiem koji je sa 2:1 bio bolji od Ćorića i Sock koji je sa sigurnih 2:0 porazio Jazirija. Zverev je bio bolji od Schwartzmana, a ranije je Damir Džumhur predao meč Novaku Đokoviću.