ATP Finals
37

Federer savladao Zvereva i izborio polufinale u Londonu, Čilić ispao

U 2. kolu grupe "Boris Becker" švicarski teniser Roger Federer savladao je Nijemca Aleksandra Zvereva rezultatom 2:1 u setovima (7:6 /8:6/, 5:7, 6:1) i upisao drugu pobjedu na završnom Masters turniru u Londonu. Federer je ovom pobjedom izborio plasman u polufinale turnira.

Prvi set je bio izuzetno ujednačen i okončan je tie-brejkom u kojem je Federer uspio nadoknaditi vodstvo Zvereva koji je imao 4:0. Švicarac je preokrenuo i upisao tie-brejk rezultatom 8:6 te tako osvojio prvi set.

Nijemac je pružio veliki otpor i u drugom setu kojeg je uspio i osvojiti rezultatom 7:5 nakon što je uspio napraviti dva brejka.

Treći set je bio rutina za 36-godišnjeg Švicarca koji je set osvojio uz rezultat 6:1 za konačnu pobjedu u meču koji je trajao dva sata i 15 minuta.

Pobjedom Federera s turnira je ispao Marin Čilić koji se nadao pobjedi Zvereva, a onda i svojoj pobjedi protiv Federera u posljednjem kolu grupe.