ATP Finals
93

Federer pobjedom protiv Socka otvorio završni turnir u Londonu

Švicarac Roger Federer savladao je Amerikanca Jacka Socka rezultatom 2:0 (6:4, 7:6) u setovima u meču prvog kola ATP Finalsa koji se igra u Londonu.

Federer je bolje otvorio susret i već u prvom gemu napravio break koji će mu uz sjajnu igru na svoj servis osigurati i vodstvo u setovima od 1:0.

U drugom setu Federer je zaigrao još bolje na svoj servis, ali ipak nije uspio napraviti break pa se pobjednik drugog seta morao sačekati poslije tie-breaka. Tu je Švicarac još jednom bio sjajan i rezultatom 7:4 osvojio i drugi set koji mu je bio dovoljan za pobjedu od 2:0 u setovima.

Koliko je Federer bio dominantan u drugom setu govori činjenica da je Sock uspio osvojiti samo tri poena na servis drugog igrača svijeta kojeg u sljedećem kolu očekuje meč protiv Zvereva.

Sock će u drugom kolu grupe "Boris Becker" igrati protiv Marina Čilića.