1

Federer i Serena Williams u trećem kolu

FENA
Roger Federer (Foto: AFP)
Švicarac Roger Federer plasirao se u treće kolo olimpijskog teniskog turnira u Londonu.

Prvi nosilac je u drugom kolu pobijedio Francuza Juliena Benneteaua sa 6:2, 6:2.

Za plasman u četvrtfinale Švicarac će igrati s pobjednikom meča Muller - Istomin.

U treće kolo plasirao se i Španac Nicolas Almagro pobjedom nad Rusom Alexom Bogomolovom Jr. sa 6:2, 6:2.

Plasman u drugo kolo danas je izborio Amerikanac Andy Roddick, koji je savladao Slovaka Martina Klizana sa 7:5, 6:4. U drugom kolu Roddick će igrati protiv drugog nosioca Srbina Novaka Đokovića.

U drugom kolu sastat će se Hrvat Marin Čilić i Australac Lleyton Hewit. Čilić je na startu takmičenja savladao Austrijanca Jürgena Melzera sa 7:6 (7/5), 6:2, a Hewit je pobijedio Ukrajinca Sergija Stakhovskog sa 6:3, 4:6, 6:3.

U ženskoj konkurenciji plasman u treće kolo izborila je Serena Williams. Amerikanka je u drugom kolu pobijedila Poljakinju Urszulu Radwansku sa 6:2, 6:3. Za plasman u četvrtfinale igrat će protiv Ruskinje Vere Zvonareve, koja je savladala Italijanku Francescu Schiavone sa 6:3, 6:3.

Slovakinja Daniela Hantuchova savladala je Francuskinju Alize Cornet sa 6:3, 6:0 i plasirala se u treće kolo, gdje će igrati protiv pobjednice meča Wozniacki - Wickmayer.