20.1.2018. u 13:13
17
12
17
Švicarac Roger Federer plasirao se u 4. kolo Australian Opena pobjedom protiv Francuza Richarda Gasqueta (31. na ATP) rezultatom 3:0 u setovima (6:2, 7:5, 6:4).
Federer je odlično otvorio meč i već u četvrtom gemu pri vodstvu od 2:1 pravi break, a nakon što je nastavio s dobrom igrom na svoj servis, Švicarac je u osmom gemu prvog seta napravio novi break za rezultat 6:2 i vodstvo od 1:0.

U drugom setu Francuz je zaigrao puno bolje, a sve do 12. gema oba tenisera igrala su sjajno na svoj servis ne dopustivši protivniku da dođe u situaciju za pravljenje breaka. Ipak, prvu takvu priliku Roger je dočekao pri vodstvu od 6:5 u gemovima te je stigao do vodstvo od 2:0 u setovima.

U trećem, odlučujućem setu, Gasquet pravi break na početku i stiže u vodstvo, ali sjajni Federer pred sam kraj dodaje u brzinu više te prvo u sedmom gemu poravnava rezultat, a nakon toga pravi novi break i dolazi do vodstva od 6:4 u gemovima i konačne pobjede od 3:0.

Federera u sljedećoj rundi očekuje duel protiv Martona Fucsovicsa, koji je rezultatom 3:0 u 3. kolu savladao Kickera.