Tenis
6

Evans izbacio Čilića s Australian Opena

(Foto: EPA)
Britanac Daniel Evans (51. ATP) je u 2. kolu Australian Opena pobijedio hrvatskog tenisera Marina Čilića (7. ATP) te ga eliminisao s prvog Grand Slama u sezoni savladavši ga rezultatom 3:1 u setovima, bilo je 3:6, 7:5, 6:3, 6:3.

Čilić je prvi set dobio rezultatom 6:3 za 35 minuta, a ključan je bio drugi gem u kojem je napravio break. U drugom setu je napravio break za vodstvo 3:2, ali je potom izgubio servis. Breakom u dvanaestom gemu Evans je dobio drugi set sa 7:5 te je nakon 59 minuta izjednačio na 1:1 u setovima.

Ključni trenutak koji je omogućio Evansu da dobije treći set dogodio se u četvrtom gemu kada je stekao prednost 3:1 i čuvao je do kraja.

Četvrti set je bio zanimljiv, Evans je breakom poveo 2:1, potom je izgubio servis, a onda novim breakom poveo sa 3:2. Meč je u svoju korist riješio u devetom gemu te je četvrti set dobio sa 6:3.