Australian Open
3

Edmund savladao favorizovanog Dimitrova i iznenađujuće se plasirao u polufinale

Britanski teniser Kyle Edmund plasirao se u polufinale Australian Opena nakon što je jutros pobijedio Bugarina Grigora Dimitrova rezultatom 3:1, po setovima 6:4, 3:6, 6:3, 6:4.

Edmund je iskoristio loš ulazak Bugarina u meč i zahvaljujući dva breaka osvojio prvi set, dok je Dimitrovu u drugom bila dovoljna samo jedna greška Britanca prilikom servisa.

Međutim, nervoza Dimitrova bila je presudna i u naredna dva seta pa je Edmund priredio veliko iznenađenje i plasirao se u polufinale prvog Grand Slama sezone.

Britanac je mnogo bolje servirao, imao 13 aseva, a imao je 14 winnera više od Dimitrova (46:32).

Edmund će u polufinalu igrati protiv boljeg iz meča između španskog tenisera Rafaela Nadala i Hrvata Marina Čilića, koji se igra u 9:10 sati.

Kod teniserki također je poznata prva polufinalistkinja. To je Belgijanka Elise Mertens, koja je sa 2:0 (6:4, 6:0) eliminisala Ukrajinku Jelinu Svitolinu.

Mertens je kao 37. igračaca također napravila veliko iznenađenje pobjedom nad četvrtom nositeljicom. U polufinalu će igrati protiv pobjednice meča Caroline Wozniacki - Carla Suarez Navarro.